Vyhľadávanie na stránkach ChO:
Reklamný banner WebSupport
Stránky ChO hostuje WebSupport.sk v rámci programu Freeweb

Dokončenie 56. ročníka chemickej olympiády dištančnou formou

Ako sme vás informovali, v dôsledku opatrení proti šíreniu nového koronavírusu, bolo nevyhnutné pozastaviť chod Chemickej olympiády v jej prezenčnej forme a zrušiť marcové a aprílové termíny plánovaných kôl v kategóriách B, C a D.

Hoci chémia ako aj Chemická olympiáda bez experimentu nie je tým pravým, Slovenská komisia Chemickej olympiády sa zhodla na tom, že sa nemôžeme nechať odradiť zložitou situáciou a že ostávajúce kolá ChO v kategóriách B, C a D prebehnú dištančnou formou. Praktickú časť nahradia virtuálne praktické úlohy, v ktorých sú oproti bežným praktickým úlohám doplnené experimentálne výsledky a pozorovania. Úlohou súťažiacich bude vyhodnotiť výsledky a pozorovania a odpovedať na súvisiace teoretické otázky.

Termíny jednotlivých kôl nájdete v našom termínovníku. Úlohy domáceho kola kategórie C sú zverejnené na webstránke Iuventy. Pri ostatných kolách IUVENTA zverejní súťažné úlohy na webe v deň súťaže o 14:00 a súťažiaci si súbor s úlohami stiahne do svojho zariadenia.

Ilustračný obrázok kalendára

Súťažiaci bude mať na vypracovanie riešení čas uvedený na prvej strane zadania súťažných úloh. Po uplynutí tohto času do 30 minút svoje riešenie odfotí a elektronickou poštou zašle svojmu učiteľovi (v prípade domáceho a školského kola), resp. príslušnému predsedovi okresnej alebo krajskej komisie (v prípade okresného a krajského kola) podľa adresára. Do vyššieho kola postúpia všetci úspešní riešitelia nižšieho kola (okrem okresného kola kategórie D, do ktorého už kvalifikácia prebehla v podobe klasického školského kola, vo februári). V okresných a krajských kolách sa nebude vyhodnocovať poradie, ale osobitne úspešní riešitelia. Ďalšie podrobnosti nájdete v dodatku metodicko-organizačného zabezpečenia tohto ročníka ChO.

V prípade letných škôl chémie budeme čakať na vývoj situácie, či by sa nám ich, hoci aj koncom leta, nepodarilo zorganizovať.

Tešíme sa, keď sa budeme môcť opäť stretnúť, a to aj v laboratóriách. Zatiaľ záujemcom prajeme veľa radosti a úspechov pri riešení úloh chemickej olympiády, hoci v dištančnej forme.

Slovenská komisia chemickej olympiády

8 názorov na “Dokončenie 56. ročníka chemickej olympiády dištančnou formou”

 1. Silvia Prelovská

  Dobrý deň,

  chcem sa opýtať, kedy prebehla OK CHO … kat D, keďže sme nemali žiadne info… a tu na stránke píšete, že „do vyššieho kola postúpia všetci úspešní riešitelia nižšieho kola (okrem okresného kola kategórie D, kde už kvalifikácia prebehla). “
  Poprosím o bližšie info, keďže ani kontaktná osoba zodpovedná pre našu kategóriu nevie o ničom, OK vraj nebolo. ďakujem, s pozdravom S. Prelovská

  1. Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Spomínaný text bol myslený tak, že prebehla kvalifikácia do okresného kola, ale ešte nie samotné okresné kolo, to je podľa termínovníka naplánované na 7. mája. Text okamžite upravujem, aby bol výstižnejší. Vďaka za spätnú väzbu a možnosť zvyšovať kvalitu obsahu stránky, sme tu pre Vás.
   -e.s.-

 2. Mária Babjaková

  Prosím o zaslanie ďalšej informacie ohľadom ok cho kat. D, vzhľadom na to, že som predseda ok cho. Aby mi neušli informácie. Takže 7.5.o 14,30 budú online písať teor. aj pr. časť, výsledky ofotia a pošlú mne – predsedovi ok a ja potom zašlem prehľad predsedovi kk?

  1. Dobrý deň, neviem či píšete ako učiteľ, ktorý mal v súťaži žiaka alebo ako súťažiaci, ale každopádne sa treba obrátiť v prvom rade na učiteľa, následne na krajského predsedu pre daný kraj a ak by sa náhodou stalo, že Vám neodpovedá ani krajský predseda (čo sa nezvykne stávať), tak kontaktujte Slovenskú komisiu. S výsledkami by mal byť formou výsledkovej listiny oboznámený v prvom rade učiteľ, ktorý súťažiaceho pripravoval, a ten je potom zodpovedný za komunikáciu výsledkov súťažiacim.
   -e.s.-

   1. Dobry deň pisala som aj ucitelovi aj 2x predsednicke komisie Bratislavskeho kraja ani jeden nam nedal odpoved.preto prosim o odpoved boli uz vysledky danej olypiady ? Dakujem

    1. Dobry den, ja mam informaciu, ze vysledkove listiny boli rozoslane a aj Vam pani predsednicka BA kraja odpovedala. Dufam, ze je to v poriadku vyriesene.
     -e.s.-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *