Vyhľadávanie na stránkach ChO:
Reklamný banner WebSupport
Stránky ChO hostuje WebSupport.sk v rámci programu Freeweb

medaily

Historický úspech slovenskej reprezentácie na 51. Medzinárodnej chemickej olympiáde

Na 51. Medzinárodnej chemickej olympiáde, ktorá sa konala 21. – 30. 7. 2019 v Paríži, sa Slovensko zviditeľnilo historickým úspechom, aký sme  ešte nezažili. V konkurencii 309 súťažiacich z 80 krajín sveta nám štyria talentovaní reprezentanti vybojovali dve zlaté a dve strieborné medaily!

Zlato domov priniesli Andrej Kovács (Gymnázium J. Hronca Bratislava) a Peter Rukovanský (Gymnázium Nové Zámky) a striebro vybojovali Samuel Novák (Gymnázium Poštová Košice) a Michal Chovanec (Gymnázium V. B. Nedožerského Prievidza). To však nie je všetko, Andrej Kovács na 51. IChO získal aj cenu za najlepšiu prax.

V neoficiálnom poradí medailovej úspešnosti zúčastnených krajín sa tak Slovenská republika umiestnila na neuveriteľnom 5. – 8. mieste, najlepšie v doterajšej histórii SR. Predbehli nás iba štyri tradičné olympijské veľmoci – Čína, USA, Rusko a Južná Kórea, kde súťažiacich vyberajú z nepomerne väčšieho množstva adeptov. Všetky výsledky nájdete na tejto oficiálnej stránke 51. IChO.

Súťaž pozostávala z riešenia náročných praktických a teoretických úloh. Ak si chcete pozrieť s čím sa účastníci 51. IChO museli popasovať v rámci päťhodinovej praktickej a päťhodinovej teoretickej súťaže, zadania úloh 51. IChO v slovenčine nájdete v tomto samostatnom článku.

Súťažiacim srdečne blahoželáme a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu Slovenska. Andrejovi a Samovi zároveň držíme palce v nasledujúcom ročníku chemickej olympiády a Peťovi a Michalovi prajeme úspešný štart pri štúdiu chémie na vysokej škole.

Delegácia SK na IChO 2019
Delegácia Slovenska na IChO 2019. Horný rad zľava: Michal Chovanec, Peter Rukovanský, Andrej Kovács a Samuel Novák; dolný rad zľava: Miroslav Kozák, Martin Putala, Erik Szabó, Jela Nociarová.

Sieň slávy reprezentácií SR na IChO – podľa medailí

Účastníci v každom roku sú uvedení v poradí podľa ich úspešnosti.

Ak ste v našich záznamoch objavili preklep, alebo viete naše údaje
doplniť zaujímavými súvislosťami, dajte nám vedieť na adresu cho@chemickaolympiada.sk

Ceny za najlepšie riešenia

Najlepšia prax 2019 Andrej Kovács

Zlatí medailisti

2019 Andrej Kovács
2019 Peter Rukovanský
2015 Jakub Obuch
2014 Štefan Stanko

2013 Dominik Štefanko
2007 Martin Lukačišin
2005 Anton Repko
2004 Anton Repko

2000 Sara Alemayehu
2000 Štefan Torbík
1995 Ladislav Kiss
1993 Dušan Trstenský

Strieborní medailisti

2019 Samuel Novák
2019 Michal Chovanec
2018 Peter Rukovanský
2018 Martin Orságh
2016 Jakub Obuch
2016 Adam Svitok
2015 Roman Staňo
2015 Štefan Stanko
2014 Miroslava Palacková
2013 Štefan Stanko
2013 Juraj Malinčík
2012 Dominik Štefanko
2012 Jakub Safin

2011 Ladislav Hovan
2011 Marek Buchman
2011 Dominik Štefanko
2010 Marek Buchman
2010 Ladislav Hovan
2010 Dominik Štefanko
2009 Dominik Štefanko
2008 Martin Lukačišin
2008 Erik Andris
2008 Lukáš Pogány
2007 Erik Andris
2007 Boris Fačkovec
2006 Michal Májek
2006 Boris Fačkovec
2006 Peter Štacko

2005 Michal Májek
2004 Tomáš Šolomek
2003 Anton Repko
2003 Erik Szabó
2002 Erik Szabó
2001 Štefan Torbík
2001 Mária Bendová
2000 Tomáš Andrašina
1998 Stanislav Kedžuch
1998 Valér Ješo
1998 Katarína Bártová
1997 Stanislav Kedžuch
1995 Martin Walko
1995 Vladimir Vegh
1994 František Gábriš

Bronzoví medailisti

2018 Michal Chovanec
2018 Peter Gonda
2017 Martin Orságh
2017 Samuel Andrejčák
2017 Michal Chovanec
2016 Samuel Andrejčák
2016 Filip Čermák
2015 Miroslava Palacková
2014 Roman Staňo
2014 Jakub Obuch
2013 Jela Nociarová
2012 Roman Kučera
2012 Juraj Malinčík

2011 Roman Kučera
2009 Ladislav Hovan
2009 Pavol Ondrisek
2008 Lukáš Konečný
2007 Lubica Krausková
2006 Erik Andris
2005 Peter Štacko
2005 Soňa Hospodáriková
2004 Lukáš Grajciar
2003 Viliam Kolivoška
2003 Ján Pavlik
2002 Anton Repko
2002 Oľga Karlubíková
2002 Tomáš Hrobárik

2001 Michal Pešta
2001 Tomáš Hrobárik
2000 Michal Juríček
1999 Michal Ilčin
1999 Michal Juríček
1999 Sara Alemayehu
1997 Valér Ješo
1996 Stanislav Kedžuch
1996 Marek Pytliak
1995 Ľubomír Fľak
1994 Martin Walko
1994 Ladislav Kiss

Sieň slávy reprezentácií SR na IChO

Vysvetlivky:
zlatá medaila
strieborná medaila
bronzová medaila
čestné uznanie
účastník

Účastníci v každom roku sú uvedení v poradí podľa ich úspešnosti.

Zoradenie podľa medailí

Ak ste v našich záznamoch objavili preklep, alebo viete naše údaje doplniť zaujímavými súvislosťami, dajte nám vedieť na adresu cho@chemickaolympiada.sk

51. IChO 2019
Paríž
Francúzsko

Najlepšia prax: Andrej Kovács
Andrej Kovács
Peter Rukovanský
Samuel Novák
Michal Chovanec

50. IChO 2018
Bratislava / Praha
Slovensko / Česko

Peter Rukovanský
Martin Orságh
Michal Chovanec
Peter Gonda

49. IChO 2017
Nakhon Pathom
Thajsko

Martin Orságh
Samuel Andrejčák
Michal Chovanec
Peter Kavka

48. IChO 2016
Tbilisi
Gruzínsko

Jakub Obuch
Adam Svitok
Samuel Andrejčák
Filip Čermák

47. IChO 2015
Baku
Azerbajdžan

Jakub Obuch
Roman Staňo
Štefan Stanko
Miroslava Palacková

46. IChO 2014
Hanoj
Vietnam

Štefan Stanko
Miroslava Palacková
Roman Staňo
Jakub Obuch

45. IChO 2013
Moskva
Rusko

Dominik Štefanko
Štefan Stanko
Juraj Malinčík
Jela Nociarová

44. IChO 2012
Washington D.C.
Spojené štáty americké

Dominik Štefanko
Jakub Šafin
Roman Kučera
Juraj Malinčík

43. IChO 2011
Ankara
Turecko

Ladislav Hovan
Marek Buchman
Dominik Štefanko
Roman Kučera

42. IChO 2010
Tokio
Japonsko

Marek Buchman
Ladislav Hovan
Dominik Štefanko
Marek Vician

41. IChO 2009
Cambridge
Spojené kráľovstvo

Dominik Štefanko
Ladislav Hovan
Pavol Ondrisek
Marek Vician

40. IChO 2008
Budapešť
Maďarsko

Martin Lukačišin
Erik Andris
Lukáš Pogány
Lukáš Konečný

39. IChO 2007
Moskva
Rusko

Martin Lukačišin
Erik Andris
Boris Fačkovec
Lubica Krausková

38. IChO 2006
Gyeongsan
Južná Kórea

Michal Májek
Boris Fačkovec
Peter Štacko
Erik Andris

37. IChO 2005
Taipei
Taiwan

Anton Repko
Michal Májek
Peter Štacko
Soňa Hospodáriková

36. IChO 2004
Kiel
Nemecko

Anton Repko
Tomáš Šolomek
Lukáš Grajciar
Róbert Sedlák

35. IChO 2003
Atény
Grécko

Anton Repko
Erik Szabó
Viliam Kolivoška
Ján Pavlik

34. IChO 2002
Groningen
Holandsko

Erik Szabó
Anton Repko
Oľga Karlubíková
Tomáš Hrobárik

33. IChO 2001
Bombaj
India

Štefan Torbík
Mária Bendová
Michal Pešta
Tomáš Hrobárik

32. IChO 2000
Kodaň
Dánsko

Sara Alemayehu
Štefan Torbík
Tomáš Andrašina
Michal Juríček

31. IChO 1999
Bangkok
Thajsko

Michal Iľčin
Michal Juríček
Sara Alemayehu
Štefan Torbík

30. IChO 1998
Melbourne
Austrália

Stanislav Kedžuch
Valér Ješo
Katarína Bártová
Andrej Teren

29. IChO 1997
Montreal
Kanada

Stanislav Kedžuch
Valér Ješo
Ivana Fabková
Radovan Herchel

28. IChO 1996
Moskva
Rusko

Stanislav Kedžuch
Marek Pytliak
Radovan Herchel
Ladislav Martiška

27. IChO 1995
Peking
Čína

Ladislav Kiss
Martin Walko
Vladimir Végh
Ľubomír Fľak

26. IChO 1994
Oslo
Nórsko

František Gábriš
Martin Walko
Ladislav Kiss
Ľubomír Fľak

25. IChO 1993
Perugia
Taliansko

Dušan Trstenský
Richard Baran
František Gábriš
Jaroslav Rosenberger